- Акції
- Новинки
- Відрізи зі знижкою до 30%
- Клетка рубашка
- Джерсі
- Ангора
- Атлас
- Батист
- Бенгалін
- Біфлекс
- Вельвет
- Віскоза
- Гіпюр
- Джинс
- Дублюючий матеріал
- Жакард
- Замша
- Карнавальне
- Костюмка
- Котон
- Льон
- Муслін
- Оксамит та велюр
- Органза
- Ошатні сітки і паєтки
- Пальтові
- Парча
- Парча
- Підкладкові
- Плащова
- Поплін сорочковий
- Сітка
- Софт
- Трикотаж
- Трикотаж з люрексом
- Тонкий трикотаж
- Французький трикотаж
- Трикотаж меланж
- Трикотаж на флісі і хутрі
- Трикотаж масло
- Трикотаж фактурний
- Трикотаж теплий
- Віскозний трикотаж
- Трикотаж рубчик
- Трикотаж з блиском
- Трикотаж джерсі
- Трикотаж жаккард
- Трикотаж ківі
- Трикотаж спорт
- Атласний трикотаж
- Трикотаж бавовна
- Трикотаж плісе
- Трикотаж дайвінг
- Трикотаж дайвинг
- Трикотаж Модал
- Фатин та євросітка
- Фліс
- Хутро
- Шифони
- Шкіра
- Шовк Армані
- Штапель
Дихаючі тканини — які матеріали відносяться до цієї категорії, і які їхні властивості?
Дихаючими називаються тканини, які здатні в достатній мірі пропускати через себе повітря і вологу. Різні види таких полотен широко застосовуються у виробництві текстилю для пошиття легкого та комфортного одягу.
У чому особливість дихаючих тканин?
Здатність полотна пропускати велику кількість повітря називається вентиляцією і є однією з найважливіших характеристик текстилю. Дихаючі тканини мають високу ступінь повітропроникності, яка залежить від наступного ряду характеристик:
- Склад матеріалу. Найвищу здатність пропускати повітря мають натуральні полотна. До категорії дихаючих відноситься тканина льон, бавовна, вовна, шовк, а також матеріал на основі целюлози — віскоза.
- Щільність тканини теж впливає на її повітропроникність. Дихаюча тканина — це, як правило, легкі і тонкі полотна.
Основні переваги дихаючих тканин — це:
- приємні тактильні відчуття;
- гіпоаллергенність;
- легкість, невелика вага.
Більшість властивостей безпосередньо залежить від складу полотна — котонові і лляні полотна відрізняються високою міцністю і зносостійкістю, шовк особливо ефективно відводить надлишки вологи, а вовняні тканини добре тримають форму і зберігають тепло.
Крім очевидних переваг, практично будь-яка повітропроникна тканина має і недоліки. Одяг з таких матеріалів, як правило, сильно мнеться. Вовняні і віскозні матеріали вимагають ретельного догляду, конопляні і льняні тканини не володіють еластичністю. Ще вовна може дати осідання, одяг з неї потребує регулярної профілактики від молі.
Які тканини відносяться до дихаючих?
До однієї великої категорії тканина дихаюча відноситься величезна кількість різноманітних видів полотен, які можна класифікувати наступним чином:
- Вовняні костюмні тканини. Щільність таких матеріалів достатньо велика, повітропроникність її відносно невисока.
- Легкі костюмні, білизняні, сукняні та міжсезонні тканини — їх повітропроникність середня.
- Білизняні і сукняні тканини — ця категорія має середню повітропроникність.
- Найбільш легкі білизняні і сукняні тканини з великими наскрізними порами — повітропроникність цих видів текстилю вище середньої.
- Сітчасті полотна — сітка, марля, легкий трикотаж, канви. Це сама дихаюча тканина, що володіє високим ступенем повітропроникністю.
На чолі списку дихаючих матеріалів є такі види тканин:
- Дихаюча тканина з мембраною — це неткане полотно, що володіє повітропроникністю. Залежно від структури, матеріал може бути з порами і без, або комбінованим. Якісна мембрана — це тканина дихаюча, водонепроникна, що забезпечує максимальну циркуляцію повітря і при цьому добре утримує тепло, стійка в носінні. З мембранних тканин виготовляють якісний зимовий одяг, який добре зберігає тепло і виводить залишки вологи. Вони застосовується для пошиття курток, пуховиків, лижних костюмів, комбінезонів, спецодягу. Нерідко мембрана застосовується для пошиття зимового верхнього одягу для дітей.
- Сітчасті полотна — це самі дихаючі тканини на літо, які можуть вироблятися з бавовни, віскози, поліестеру. За рахунок переплетення сітка має особливу структуру з великими проміжками між нитками. Такі матеріали можуть бути легкими, або дуже жорсткими і пружними. З сітки шиються різноманітні літні вбрання — сукні, спідниці, футболки, майки, топи.
- Грета — щільний дихаючий матеріал, виконаний з бавовни і поліестеру. Цей вид тканини відрізняється високими характеристиками міцності, він широко використовується для пошиття армійської форми та інших видів спецодягу.
- Стільники — це дихаюча тканина-плащівка з поліестеру. Вона відрізняється фактурною поверхнею за рахунок саржевого переплетення ниток. Це м’яка, гладка тканина, яка не мнеться, відмінно пропускає повітря. Як правило, з неї шиють легкі куртки, вітровки, плащі.
- Фліс — дуже м’яка і дихаюча тканина з коротким ворсом, добре зберігає тепло завдяки особливій технології переплетення ниток. Фліс — це дихаюча спортивна тканина, з якої шиють одяг для дорослих та дітей, також вона широко використовується в якості підкладкового матеріалу.
Величезна категорія тканин під назвою дихаючі — це велика кількість різноманітних видів текстилю, що відрізняється за всіма характеристиками. Вимоги до даних матеріалів залежать, перш за все, від того, що ви плануєте з них шити. Важливо пам’ятати про те, що у будь-якій тканині є і слабкі сторони. Наприклад, дорога зимова тканина з мембраною, яка якнайкраще забезпечить тепло і повітрообмін в найхолоднішу зимову погоду, потребує особливого догляду — її не можна прати в машинці, і використовувати можна тільки спеціальні гелевидні миючі засоби.
Як вибрати дихаючу тканину під різний одяг?
У дихаючій тканині вам буде комфортно завжди — в літню спеку або в холодну зимову погоду, важливо лише правильно вибрати вид матеріалу і його склад. Будь-яка тканина з цієї категорії забезпечить вам хороший повітрообмін. Розглянемо детальніше, як підібрати максимально відповідну дихаючу тканину для пошиття одягу:
- Для літніх суконь і сарафанів кращим варіантом будуть тонкі натуральні дихаючі полотна — наприклад, котон, льон, шовк. Також для цих цілей ідеально підійде штучний матеріал віскоза. Для святкових суконь варто звернути увагу на тканину мереживо, прошва.
- Для сорочок з довгим або коротким рукавом відповідним матеріалом є тканина льон, бавовна. Полотна повинні бути більш щільними, що тримають форму, але такими ж дихаючими.
- Якщо вам необхідно зшити діловий одяг, наприклад, жакет, піджак, штани або спідницю, краще вибрати якісні дихаючі костюмні тканини, в складі яких є бавовна.
- Для легкого літнього одягу, як шорти, майки, топи, футболки, можна вибрати тонкі котонові тканини або сітку.
- Теплий одяг на зразок светрів, водолазок, суконь можна зшити з трикотажних вовняних тканин, що забезпечують відмінну повітропроникність.
- Зимовий високоякісний одяг, в тому числі і куртки, штани для професійного спорту, шиють з тонких, але дуже теплих дихаючих мембранних тканин.
- Для дитячого одягу краще віддавати перевагу екотканинам, особливо якщо у дитини чутлива шкіра. До таких матеріалів відноситься батист, прошва, тонкий льон, конопляні полотна.