Каталог тканин

Як називається брючна тканина? З якої тканини роблять брюки?

24 березня 2021 р

Якщо ви прийняли рішення пошити штани, чоловічі або жіночі, перше, що слід зробити — це правильно підібрати тканину. Для такого варіанту одягу підходить категорія матеріалів під назвою костюмна тканина або костюмка, що має особливі естетичні та практичні властивості.

Види брючних тканин

Важко дати чітке визначення, що таке брючна тканина — в цю категорію входить широке розмаїття матеріалів, що відрізняються між собою зовнішнім виглядом, складом. Але всі брючні тканини повинні володіти такими характеристиками, як:

  • зносостійкість;
  • міцність, практичність;
  • естетичний зовнішній вигляд;
  • невибагливість у догляді;
  • стійкість до різних деформацій;
  • тканина повинна добре пропускати повітря.

Важливо, щоб тканина добре переносила численні цикли прання і високі температури — адже прасувати брюки необхідно досить часто, особливо класичні фасони зі стрілками. Якщо класифікувати всі види тканини для брюк за складом, вони діляться на такі категорії:

  1. Тканина вовна — виходить шляхом переплетення волокон будь-яким можливим способом. У складі даного текстилю присутні переважно вовняні нитки з можливим мінімально допустимим відсотком еластичних волокон (до 5%). Існують також напіввовняніі тканини, з вмістом синтетики до 60%.
  2. Стрейч — тканина для штанів з високим вмістом еластичних волокон, використовується найчастіше для пошиття жіночих брюк. Матеріал відмінно тягнеться, гарно облягає фігуру.
  3. Бавовна. У чистому вигляді котон в складі костюмної тканини зустрічається досить рідко — найчастіше при виробництві в полотно додається поліестер, еластан, віскоза, нейлон.
  4. Льон. Головна перевага лляної костюмної тканини — це висока здатність пропускати повітря, вона ідеальна для літнього сезону. Недоліком 100% лляного полотна є те, що воно дуже легко мнеться, але цей мінус легко усувається додаванням невеликої кількості синтетичних волокон.
  5. Габардиновий матеріал для брюк відрізняється характерним рельєфним рубчиком на лицьовій поверхні. Тканина дуже м’яка, пружна, практична.
  6. Денім або джинс володіє всіма характеристиками тканини для штанів. Все частіше з деніму шиють штани різних кольорів, які підходять під класичний стиль.
  7. Поліестер — сучасний повністю синтетичний матеріал, що відрізняється особливою практичністю і довговічністю.
  8. Твід — міцний і досить грубий матеріал з вовняними волокнами в складі, який легко впізнати по характерному візерунку «ялинкою».

Неможливо однозначно сказати, яким повинен бути кращий матеріал для брюк — всі види костюмних тканин дуже різноманітні, і якому з них віддати перевагу, залежить від фасону брюк, пори року, ваших смакових уподобань та інших чинників.

Поради щодо вибору тканини для брюк різних фасонів

До кожного фасону брюк пред’являються свої вимоги, відповідно, і матеріал для пошиття кожного виду варто підбирати, виходячи з цього. Ще вибір тканини залежить від того, передбачається пошиття жіночих брюк або чоловічих. Якщо грубі і нейтральні тканини підійдуть для обох варіантів, то до категорії виключно жіночих відносять легкий текстиль з шовком, тонкий котон або льон.

Повсякденні брюки — з яких тканин їх краще шити?

До повсякденних штанів, чоловічих або жіночих, найчастіше пред’являються такі вимоги, як:

  • практичність в носінні і в догляді;
  • комфорт;
  • здатність утримувати тепло для зимових фасонів;
  • здатність добре пропускати повітря для літніх тканин;
  • зносостійкість;
  • стійкість до деформацій;
  • стійкість до високих температур.

Щоб пошиття чоловічих брюк або жіночих був максимально вдалим, варто підібрати якісний матеріал, виходячи з їх фасону:

  1. Класичний крій брюк. Оптимальним варіантом для класичного фасону є твідові тканини, особливо в міжсезонну пору року. Твід добре утримує тепло і пропускає повітря, а ще він виглядає дуже стильно і привабливо.
  2. Зимові. Якщо вам необхідні теплі штани або брючний костюм, краще віддати перевагу вовняним тканинам. Любителям грубого фасону і стилю оверсайз можуть сподобатися штани з товстої тканини.
  3. Літні брюки — прямі або кльош. Для цих цілей краще використовувати матеріал льон або тонку бавовняну тканину. Але важливо пам’ятати, що натуральний льон з грубого волокна має таку особливість, як пухкі края, тому витрата тканини на штани буде дещо більше.
  4. Універсальний крій брюк. Ідеальним варіантом для пошиття таких фасонів є денім різної щільності і забарвлень. Тканина гарно тримає форму і відрізняється особливою практичністю.

Вихідні брюки — який матеріал краще обрати?

Підбирати тканину для штанів для особливого святкового випадку варто зовсім за іншими критеріями. Такі якості, як практичність і зносостійкість, йдуть на другий план, адже такий одяг не носять щодня. Першочерговими стають естетичні властивості і приємні тактильні відчуття. Максимально відповідні тканини для пошиття жіночих ошатних штанів — це:

  1. Мохер. Стильна і модна річ з такої тканини навряд чи буде служити вам довгі роки, не втрачаючи вигляд і витримуючи численні цикли прання, але виглядає вона приголомшливо. У мохерових штанах вам буде тепло і дуже комфортно в холодну пору року.
  2. Шовк — ніжна легка тканина, що приваблює покупців струмливим ефектом. Підходять брюки з шовку виключно для рідкісних вечірніх заходів — вони легко мнуться і в цілому не дуже практичні. Гідною альтернативою натуральному шовку для пошиття ошатною одягу може стати сатин, який не менш гарний як в гладкому вигляді, так і в драпіровці.
  3. Віскоза. Цей синтетичний матеріал що гармонійно поєднує в собі естетичні та практичні якості. Брюки з віскози виглядають дуже ніжно і витончено, при цьому тканина достатньо зносостійка, довговічна, приємна на дотик.

Що стосується чоловічих брюк для особливих випадків, шиються вони, як правило, з дорогих твідовий тканин, популярністю користуються матеріали з легким відблиском.