Каталог тканин

Як пошити сукню для бальних танців — покроковий майстер-клас

20 липня 2023 р

Бальні танці — це краса, витонченість та граціозність. Для того, щоб заняття були комфортними, і сам танець був максимально красивим, кожній танцівниці потрібна спеціальна сукня, яку можна пошити самостійно.

Як пошити сукню для бальних танців?

Танці виглядають неймовірно красиво, але ті, хто хоча б раз у житті відвідував тренування, знають, що це велике фізичне навантаження та важка праця. Одяг для бальних танців повинен відповідати ряду важливих вимог — бути максимально зручним і комфортним, облягати тіло, але не стискати, пропускати повітря, а також добре тягнутися, забезпечуючи свободу рухів.

Для пошиття сукні краще вибрати один із таких матеріалів:

  1. Біфлекс. Це синтетична тканина, яка відрізняється неймовірною здатністю тягнутися у всіх напрямках. За своєю структурою біфлекс є скоріше в’язаним полотном, ніж тканим, він належить до трикотажних тканин.
  2. Лайкра — популярний і практичний синтетичний матеріал, який дуже добре тягнеться, забезпечуючи комфорт.
  3. Гіпюр стрейч — мереживна матерія, у складі якої присутні волокна еластану або лайкри. Недолік гіпюру в тому, що вироби з нього не дуже практичні — тонкі нитки легко рвуться, на полотні утворюються зачіпки. Тому танцювальні сукні з гіпюру — це зазвичай моделі для сценічних виступів.
  4. Стрейч-сітка — цей матеріал використовується як додатковий для декоративних вставок.
  5. Трикотаж масло — синтетична еластична тканина, зовнішня сторона якої в більшості випадків має красивий блискучий дизайн. Тканина, що виробляється з поліестеру, трикотаж масло також має істотний недолік — вона погано пропускає повітря, тому використовується для пошиття винятково ошатних сценічних суконь для бальних танців.
  6. Котон стрейч — це бавовняна тканина, у складі якої є достатня кількість еластичних волокон. Бавовняні сукні для бальних танців — це практичні повсякденні моделі для тренувань. Недолік матерії — досить простий зовнішній вигляд та недовговічність.

У майстер-класі ми покажемо, як пошити сукню для бальних танців, яку можна одягти як на тренування, так і на виступ. Для пошиття такого фасону можна вибрати будь-яку з перерахованих тканин, краще віддати перевагу біфлексу або лайкрі.

Спеціальної підготовки еластичні синтетичні тканини не потребують — вони не схильні до усадки. Перш ніж робити розкрій, рекомендується їх добре пропрасувати, і цього буде достатньо для якісної роботи.

Викройка сукні для бальних танців

Для того, щоб пошити сукню для бальних танців своїми руками, нам насамперед знадобиться викройка. Нам необхідно зняти такі мірки:

  • окружність руки в районі плеча;
  • ширина шиї;
  • довжина рукава;
  • довжина ліфа;
  • окружність нижньої частини рукава;
  • довжина спідниці;
  • обхват талії;
  • коло ноги по лінії трусиків.

Якщо ви шиєте дитяче вбрання для бальних танців, у мірках немає потреби. Ви можете просто використовувати футболку дівчинки, що облягає, або майку як шаблон і на її основі створити викрійку. Якщо як шаблон ви взяли футболку, важливо сховати всередину її рукави.

Викройка сукні для бальних танців складається з двох частин. Перша частина — це верх сукні, який є майкою з еластичної тканини. Формуючи креслення, варто зробити невеликий припуск на шви.

При побудові другої частини викрійки ви можете також суттєво полегшити собі завдання і як шаблон використовувати трусики. Важливо, щоб це була стандартна класична модель білизни з широкою задньою частиною.

Якщо у вас немає бажання чи можливості скористатися такою рекомендацією, тоді можна побудувати форму за шаблоном, використовуючи отримані розміри.

Технологія пошиття сукні для бальних танців

Маючи готові викройки, пошити вбрання зовсім не складно. Правила пошиття суконь для бальних танців не відрізняються від рекомендацій інших видів одягу. Для роботи нам знадобиться:

  • тканина, що тягнеться, в потрібній кількості (ми використовували біфлекс);
  • швацька машина;
  • шпильки;
  • голка з ниткою;
  • папір для викрійки;
  • крейда, олівець;
  • швейні ножиці;
  • стрічка сантиметр.

Підготувавши все, що потрібно, можемо братися до роботи:

  1. Переносимо форму на тканину. Важливо, щоб усі деталі мали однакову спрямованість і тягнулися завширшки сильніше, ніж у довжину. Якщо ви шиєте з біфлексу, який однаково тягнеться на всі боки, однакова спрямованість має естетичне значення.
  2. Розкраюємо тканину по першій та другій викрійці, отримуємо всі необхідні елементи для пошиття сукні для танців.
  3. Насамперед візьмемося за верхню частину. Для початку робимо виточення на спинці.
  4. Зшиваємо передню та задню частини спочатку по бокових швах, потім по верхніх, плечових. Верхня частина сукні готова.
  5. Переходимо до нижньої частини — зшиваємо трусики з боків та на промежині.
  6. Спідницю зшиваємо навпіл, формуючи один шов.
  7. Пришиваємо по колу спідницю до трусиків таким чином, щоб вона була спрямована вниз, а сполучний шов залишався вгорі.
  8. З’єднуємо між собою верхню частину з нижньою — зшиваємо по колу з вивороту так, щоб шов став на вивороті.
  9. Обробляємо всі зовнішні зрізи — прошиваємо по краю оверлоком або швацькою машиною швом зигзаг, повертаємо і робимо звичайний рядок.
  10. Переходимо до внутрішніх зрізів — так само прошиваємо їх по краю оверлоком або машинним швом зигзаг.

На завершення роботи готовий виріб можна прикрасити — для цього використовують бісер, стрази, паєтки.

На що звернути увагу під час пошиття виробу?

При пошитті плаття для бальних танців із тканин з високою розтяжністю важливо брати до уваги наступне:

  1. Еластичні тканини дуже складно рівно відрізати звичайними ножицями. Досвідчені майстри рекомендують багато разів потренуватися різати щільно, перш ніж переходити до етапу розкрою.
  2. На тканинах, що тягнуться, також складно зробити красивий рівний машинний шов. Важливо використовувати тонку голку і шити повільно. Можна використовувати тонкий папір як підкладку під тканину.
  3. Краї тканин, з яких шиють вбрання для бальних танців, як правило, не обсипаються, і може здатися, що обробка зрізів та країв не завжди потрібна. Насправді вона необхідна, тому що при сильному розтягуванні край може почати розсипатися, така процедура надає речі акуратний і закінчений вигляд.
  4. Припуски на шви для пошиття таких виробів потрібні мінімальні, не більше 3 мм. Річ в тому, що тканини сукні для бальних танців повинні красиво обтягувати тіло, і зайві міліметри згубно позначаться на зовнішньому вигляді речі.

Як правило, вбрання, пошите за розміром і якісно, служить довго. Якщо ви пошили сукню для дівчинки, вона, з великою ймовірністю, зможе носити її кілька років через достатню розтяжність тканин. Сукню для бальних танців, зшита з однотонної тканини, можна прикрасити різними способами.

Пов'язані товари