Каталог тканин

Яка тканина підходить для дитячого одягу?

02 березня 2021 р

Як правило, при виборі тканини для пошиття одягу на себе ми керуємося такими основними критеріями:

  • зовнішній вигляд;
  • склад і характеристики.

Коли ми обираємо текстиль, щоб зшити одяг для дитини, важливими стають і інші критерії — наприклад, екологічність, безпека, гіпоалергенні характеристики. Ще тканина повинна бути м’якою і приємною, яка не дратує шкіру, особливо якщо ми шиємо одяг для самих маленьких.

Далеко не кожна м’яка і приємна на дотик тканина підходить під ці характеристики — наприклад, атлас, сатин, шовк не належать до категорії тканин для дітей. Але існують деякі види текстилю, які вважаються дитячими і широко використовуються в промислових масштабах.

Як правильно вибрати тканину для пошиття дитячого одягу?

Виробники текстилю пропонують безліч варіантів тканин, які часто позиціонуються як «дитячі» завдяки яскравим і барвистим малюнків. Але не варто беззастережно довіряти маркетингу — склад цієї тканини може виявитися зовсім невідповідним для малюка, а фарба, якою завдано принт, небезпечною.

При виборі тканин для дитячого одягу питання їх дизайну вторинний. Наприклад, вибілений батист навряд чи приверне вашу увагу своїм зовнішнім виглядом — проста біла тканина, яка виглядає непоказно в порівнянні з барвистими візерунчастими полотнами. Але саме з цього матеріалу шиються елітні комплекти дитячого одягу — її практичні властивості мають набагато більше значення.

Натуральні тканини або синтетика — що обрати?

Довгий час вважалося, що кращі дитячі тканини — це полотна, що мають виключно натуральний склад. Кілька десятиліть тому так і було — тканини з синтетичних волокон вироблялися низькоякісними, вони дратували шкіру і не відрізнялися високими експлуатаційними характеристиками. На сьогоднішній день технології дозволяють створювати штучні тканини, що перевершують натуральні по всім властивостям — наприклад, тканина термо набагато краще захищає від холоду і вітру, ніж натуральний текстиль. Так, багато штучних матеріалів стали використовуватися для пошиття дитячого одягу.

Характеристика тканин для дитячого одягу

Характеристики, якими повинна володіти тканина для пошиття дитячого одягу — це:

  • техніки безпеки та екологічність;
  • гіпоалергенний склад;
  • практичність і довговічність;
  • приємні тактильні відчуття;
  • високі теплоудержуючі властивості для зимових тканин, легкість і повітропроникність для літніх.

До переліку характеристик варто віднести таку цінну якість, як можливість легко відіпрати пляму, не пошкоджуючи тканину. Краще віддати перевагу яскравим принтованим забарвленням, на якому пляма не буде помітною.

Ситець

Ситець це просте бавовняне полотно зі звичайним способом переплетення ниток. Матеріал може бути однотонним або в різних варіаціях кольорів. Простоті технології виробництва ситцю обумовлює його дуже низьку вартість.

Тканина буває двох видів:

  • гладкофарбована — спочатку забарвлюються нитки, після цього виробляють полотно;
  • набивний — на готову тканину наноситься малюнок, принт.

Тканина ситець дуже м’яка і легка, це ідеальний варіант текстилю для пошиття дитячого літнього одягу. Якщо ви шукаєте тканину для дитячої постільної білизни, ситець — це те, то вам потрібно. Він м’який, приємний на дотик, і пошив комплекта не завдає великих фінансових витрат. Ідеально підходить така тканина для дитячих суконь, сорочок, панамок та іншого легкого одягу.

Цей матеріал легко піддається шиттю — він дуже податливий, і навіть починаюча майстриня легко з ним впорається. Істотним мінусом тканини ситець для дитячого одягу є можливе осідання.

Фланель

Велика частина пелюшок, сорочечок і іншої білизни для новонароджених шиється з такого матеріалу як фланель. Сфера його використання дещо ширша — з більш щільних видів шиється одяг для підлітків, наприклад, піжами, кофтинки, штанці. А ще фланель — це відповідна тканина для дитячого ліжка. Відрізняється фланелеве полотно легкою пухнастою поверхнею з одного або з обох сторін. Сама тканина досить щільна, вона не просвічується. Її основні властивості — це:

  • високі теплоутримуючі характеристики;
  • м’якість і ніжність;
  • тканина не втрачає форму і колір після тривалого використання;
  • висока гігроскопічність.

Як правило, виробляються всі дитячі тканини з принтом, і фланель не виняток — в асортименті ви легко знайдете будь-який варіант дизайну і забарвлення в найрізноманітніших варіаціях тематики. Єдиний мінус цього текстилю — це з’являються з часом ковтуни і довге висихання після прання.

Махра

Ще одна тканина, яку сміливо можна віднести до категорії дитячих — це махра. Без неї не обійтися в будинку, де є маленька дитина. Махра краще будь-яких інших тканин вбирає вологу, при цьому маючи дуже м’яку поверхню — з неї шиються рушники, халати, піжами, тепліші пелюшки, простирадла. Містять в складі такі дитячі тканини бавовна або льон практично в чистому вигляді.

Махра має такі властивості:

  • висока ступінь гігроскопічності;
  • хороші теплоудержуючі властивості;
  • міцність та зносостійкість;
  • різноманітність кольорів і дизайнів.

Головний недолік виробів з махрової тканини — це велика вага, особливо при намоканні, і дуже довге висихання після прання. Ще на тканині легко утворюються затягування і зачіпки, що впливає на зовнішній вигляд виробів.

Трикотажні полотна

Якщо ви шукаєте матеріал, який гармонійно поєднує в собі практичність і комфорт, зверніть увагу на дитячий трикотаж. Такий текстиль захистить малюка як від холоду в зимову погоду, так і від жарких променів літнього сонця. Дитяча трикотажна тканина може бути дуже різною і за зовнішнім виглядом, і за властивостями. Найпопулярніші її види — це:

  1. Кулірка — тонкий бавовняний матеріал. Тканина відмінно пропускає повітря, тягнеться і не мнеться, ідеально підходить на літо.
  2. Інтерлок — характерною особливістю є переплетення ниток по типу гумки. Матеріал володіє особливою еластичністю, дуже практичний і довговічний.
  3. Рибана — матеріал відрізняється характерним рубчиком з лицьового боку. Тканина м’яко облягає тіло і відмінно тягнеться, вона ідеальна для пошиття водолазок, светрів та інших обтягуючих речей.
  4. Футер — текстиль, який має гладку поверхню і ворсистий виворіт. Така тканина не дозволить дитині замерзнути навіть в найхолоднішу погоду.
  5. Капітон — тришарова стьогана тканина з фактурою у вигляді квадратів або ромбів. Матеріал дуже щільний та об’ємний, по теплоутримуючим властивостями перевершує навіть футер.

Всі трикотажні дитячі тканини відрізняються особливою повітропроникністю і еластичністю, вони практично не мнуться і невибагливі в догляді. Склад матеріалів може бути дуже різним — як натуральним, що містить бавовну, вовну, так і повністю штучним, наприклад, з акрилу.

Фліс

Флісова тканина, виготовлена ​​з поліестеру, є прикладом дитячого матеріалу з повністю синтетичним складом. З флісу шиються дитячі светри, спортивні костюми, шкарпетки і рукавиці, підкладки для курток і шапок. Великою популярністю користуються тканини з дитячим принтом — з них шиють не тільки одяг, але і пледи, ковдри в коляску.

Головні переваги флісу — це:

  • еластичність;
  • повітропроникність;
  • гігроскопічність;
  • практичність і зносостійкість;
  • теплоудержуючі властивості;
  • стійкість до грибків, бактерій.

Якщо вам необхідна водовідштовхувальна тканина, дитяча, для пошиття одягу, варто звернути увагу на матеріал фліс — він не так швидко намокає, як більшість натуральних видів текстилю. Особливістю флісу є також той факт, що при намоканні він не втрачає свої теплоутримуючі властивості, тобто, навіть якщо дитина промокне під дощем, одяг не дозволить йому замерзнути.

Велсофт

Цей вид тканини, відомий як мікрофібра, користується величезною популярністю у виробництві дитячого одягу. Особливо привертає увагу його зовнішній вигляд — м’яка і пухнаста поверхня, що нагадує оксамит. Але це далеко не єдина перевага тканини велсофт. Головні переваги мікрофібри:

  • легкість, незважаючи на обсяг;
  • теплоутримуючі характеристики — в такому одязі дуже тепло;
  • техніки безпеки та екологічність;
  • незважаючи на високий ворс, тканина не накопичує пил;
  • повітропроникність;
  • практичність і довговічність.

Велсофт категорично не підходить для верхнього одягу, але з нього шиють приголомшливі піжами, халати, костюми та комбінезони для новонароджених.

Поліестер

Ще одна штучна тканина, яку сміливо можна віднести до категорії дитячих — це поліестер. Відрізняється матеріал особливою міцністю, зносостійкістю, що робить його придатним для пошиття курток, пальто, комбінезонів. Головні якості тканин з поліестеру — це:

  • тканини не промокають, не продуваються;
  • матеріал не втрачає колір і форму;
  • невелика вага;
  • стійкість до цвілі, грибків, різного виду бактеріям;
  • доступна ціна.

Недоліком цієї тканини є те, то вона може електризуватися і навіть іскрити, але ця проблема вирішується за допомогою спеціальних просочень.