Каталог тканин

Які є сатинові тканини, і які їх особливості?

26 серпня 2021 р

Гідною альтернативою дорогому шовковому полотну є сатинові тканини, дуже схожі за основними характеристиками і доступніші за ціною. Сатин широко використовується в сучасному текстильному виробництві — з нього виготовляють різноманітний одяг, аксесуари, постільні комплекти та домашній декор.

Сатинові тканини — в чому їх особливість?

Тканини сатин являє собою досить щільне і дуже міцне полотно, яке не втрачає своїх властивостей навіть після численних циклів прання. Склад сатинової тканини натуральний — для його виробництва застосовується бавовна, в якості додаткового компонента для деяких його видів може використовуватися віскоза.

Відмінною особливістю полотна є те, що виробляється воно з використанням дуже тонких кручених ниткоподібних волокон. Для його виготовлення застосовується спеціальна сатинова переплетенна тканина — нитки основи більш товсті, а удочні тонше. Завдяки сильному скручуванню волокон, полотно має гарний відблиск.

Щоб розібратися, що таке сатин, це яка тканина, поговоримо про її основні переваги:

  1. Довговічність — сатинові полотна витримують щоденне носіння і безліч циклів прання.
  2. Міцність — тканина сатин здатна витримувати великі навантаження, і розірвати її дуже складно.
  3. Гігроскопічність — сатин відмінно вбирає надлишки вологи.
  4. Повітропроникність — матеріал добре пропускає повітря, завдяки чому навіть в жарку погоду ви будете почувати себе комфортно.
  5. Хороша здатність до терморегуляції. У літню пору року в сатиновому одязі прохолодно, а взимку тепло.
  6. Антистатичність — сатин не електризується.
  7. Гіпоалергенність. Навіть тим, у кого дуже чутлива шкіра, можна носити одяг з сатину, не боячись реакцій.
  8. Приємні тактильні відчуття — матеріал м’який, легкий і струмливий.

Недоліком сатинової тканини можна назвати деякі складності в розкрої і шитті — ковзаюча поверхня вимагає хороших навичок роботи.

Види сатинових тканин

Загальні визначення сатинова тканина включає в себе безліч різноманітних видів полотен, що мають схожі характеристики, але сильно відрізняються зовнішнім виглядом, поверхнею, щільністю. Наприклад, для пошиття постільної білизни використовуються одні види сатину, а для витончених суконь — зовсім інші.

Залежно від складу, сатинові тканини класифікуються на такі категорії:

  1. Бавовняний сатин, або тканина сатин котон — для його виробництва застосовуються виключно волокна натуральної бавовни.
  2. Сумішевий сатин — до складу до волокон бавовни додається певний відсоток синтетики для поліпшення практичних характеристик тканини. Найчастіше це поліестер.
  3. Сатин-дубль — крім бавовни, до складу такої тканини входить також віскоза, що робить тканину більш ковзаючою.
  4. Атлас-сатин — в складі такого полотна бавовна і натуральні волокна шовку. Застосовується частіше для домашнього декору.

Розглянемо детально, які існують види тканин сатину, в чому їх особливості, і чим вони один від одного відрізняються.

Сатин-жаккард

Особливість жаккардової тканини сатин полягає в тому, що в ній немає виворітного боку. Візерунок наноситься на ткане полотно в процесі виробництва, він є рельєфним з одного боку і опуклим з іншого. Особливо гладка сторона цієї тканини називається формально — насправді обидві сторони виглядають привабливо, і будь-яку з них можна вибрати в якості лицьової для пошиття одягу. Щільність тканини сатин жаккард становить від 170 до 220 ниток.

Використовується матеріал для пошиття костюмів, піджаків, блуз спідниць, суконь. Також сатин-жаккард може застосовуватися для пошиття постільної білизни, покривал.

Сатин-страйп

За всіма характеристикам страйп — це той же сатин-жаккард. Єдина відмінність тканин полягає в тому, що дизайн жаккарда може бути абсолютно різним, а страйп — це виключно тканини в смужку, в горизонтальну або вертикальну.

Новосатин

Цей вид тканини є одним з найпопулярніших, перш за все, через більш низьку ціну. Невисока вартість обумовлена ​​тим, що полотно містить в складі відсоток синтетики.

Зовнішній вигляд і основні характеристики новосатина не особливо відрізняються від натуральних тканин. Використовується даний вид сатинової тканини для пошиття зі спрямуванням на жіночий одяг — суконь, спідниць, блуз, тунік. Також з нього шиють гарну постільну білизну.

Макосатин

Тканина під назвою макосатин є найдорожчим видом цієї категорії полотен і найміцнішим. Він відрізняється найбільш високою щільністю, а для його виробництва застосовуються виключно високоякісні довговолокнисті волокна єгипетської бавовни. Застосовується тканина макосатин для виробів, в яких важлива здатність добре тримати форму — це піджаки, жакети, костюми, блузи. Також цей вид матеріалу використовується для пошиття домашнього декору.

Твіл-сатин

Тканина бавовняна з саржевим плетінням. Твіл відомий також як полегшений сатин, він має більш рихлу структуру і застосовується як для повсякденного одягу, так і для постільної білизни.

Сатин-шовк

Матеріал під назвою сатин-шовк, відомий також як сатин-атлас, відрізняється тим, що в його склад, крім котону, входять також натуральні волокна шовкопряда. Лицьова сторона такого полотна гладка, мерехтлива, тканина дуже м’яка і приємна на дотик. Сатин, що містить шовк, використовується для пошиття одягу — суконь, блуз, тунік, спідниць і багато чого іншого. Також з нього шиють різноманітні піжами, халати елітного класу.

Креп-сатин

Характерна ознака такого полотна — це своєрідна крепова структура, в якій чергуються нитки, скручені в одну і в іншу сторону. До складу тканини креп-сатин додається поліестер або штучний шовк.

Сатин стрейч

Відмінність цього різновиду тканини від інших полягає в тому, що до складу крім бавовни входить також невеликий відсоток лайкри або еластану. Особливістю полотна є його еластичність — здатність тягнутися і гарно облягати будь-які форми. Застосовується сатин стрейч для пошиття витонченого облягаючого одягу.

Як правильно вибрати сатин?

Сатинові тканини не відносяться до категорії дешевих, і закономірним є величезна кількість підробок на текстильному ринку. Для того, щоб вибрати якісне полотно, важливо знати, який склад тканини сатин, яка вона на дотик, і які її види існують.

Відрізнити оригінал від низькоякісних підроблених тканин можна по таких ознаках:

  1. Сатин — матеріал досить щільний, і при розтягуванні не повинні змінюватися ні його колір, ні прозорість.
  2. Різкий запах тканини свідчить про те, що для фарбування полотна застосовувався неякісний барвник, а це більше характерно для дешевих підробок.
  3. Уважно читайте склад полотна, який ви хочете купити. Також важливо звернути увагу на зазначену щільність — у оригінальній тканини значення повинно бути не менше 110 ниток.