Каталог тканин

Яку тканину використовують для ляльки Тільда?

15 травня 2022 р

Іграшки Тільда ​​унікальні — їх легко впізнати по витягнутих руках і ногах, умовно дрібних рис обличчя та пухких щічок. Для вироблення їх тіла вибираються тканини з максимально природними відтінками, додається легкий рум’янець. Ляльки Тільда ​​можуть стати стильною прикрасою інтер’єру — вони легко впишуться в будь-яку кімнату, оживлять і доповнять будь-який, навіть найнудніший і не цікавий дизайн. Також діти їх можуть використовувати за своїм прямим призначенням — для гри, тому важливо, щоб річ була зроблена з якісних матеріалів, щоб усі деталі, особливо дрібні, були якісно закріплені.

Окремої уваги вартий вибір тканини для ляльок Тільда. Тут важливий як відтінок, і щільність, фактура матеріалу. Лише деякі полотна використовуються для цього. Розглянемо детально, із чого шиють ляльок Тільда.

Тканина для ляльки Тільди

Перше, що потрібне для ляльки Тільди — це тканина, з якої шиється її тіло. На перший погляд, єдина вимога полягає в тому, щоб матеріал був щільним і світлим, але це не зовсім так — має значення фактура і склад тканини, і для цих цілей підходять тільки деякі види полотен. Розглянемо це питання докладніше.

Бавовна

Полотняна бавовняна тканина — найпростіше рішення, що потрібне для пошиття ляльки Тільди. Важливо вибрати матеріал із середньою щільністю — це універсальний варіант, м’який, що має необхідну міцність, досить пружний, який можна при необхідності підфарбувати зробити рум’янішим.

Бавовна — це найбюджетніше рішення для пошиття Тільди. Але він має деякі мінуси. Полотно із волокон бавовни схильне до осідання, а також згодом на ньому може з’являтися жовтизна.

Льон

Найкращим варіантом для пошиття ляльки Тільди вважається тканина льон у легких пастельних натуральних відтінках. Він має високу міцність, має антибактеріальний ефект, завдяки чому на іграшці ніколи не з’явиться грибок або цвіль. Лляні полотна мають жорсткість, можуть дати невелике осідання.

Мабуть, єдиний мінус лляної тканини для пошиття ляльки Тільди це її висока вартість. Тому шити з неї рекомендується в тому випадку, якщо ви досвідчений майстер, і впевнені, що полотно не доведеться викинути.

Бязь

Ще один популярний варіант, з чого шиють Тільду — це бязь, полотно на натуральній основі. Така тканина дуже гармонійно поєднує в собі відмінну якість з доступною ціною, тому дуже часто майстри віддають перевагу саме їй.

Фліс

Також популярне рішення для пошиття іграшок Тільда ​​— це тканина фліс. Матеріал є синтетичним нетканим полотном з дуже дрібною фактурою. Тканина м’яка, легка і дуже піддатлива, до того ж, фліс досить простий у розкрої та шитті. Незважаючи на повністю синтетичний склад, фліс не викликає алергію та є повністю безпечним для здоров’я.

Починаючим рукоділкам для пошиття Тільди варто вибрати недорогу та якісну тканину, яка не завдасть складнощів у роботі, і з якою не страшно зробити помилку. Для перших проб пошиття ляльок потрібна тканина, яка не тягнеться, не ковзає і є дешевою — найкраще в такому разі вибрати бавовну.

Досвідчені майстри категорично не рекомендують використовувати для пошиття Тільд віскозу, поліестер, трикотаж — це ковзні полотна, і, незалежно від вашої кваліфікації, у вас вийде зовсім не те, що хотілося б. Також не варто використовувати фланель — шви на такій тканині можуть розійтися у процесі набивання іграшки наповнювачем.

Яка тканина потрібна для одягу Тільди?

Допустимо, з тілом іграшки ми визначилися, але залишається не менш важливе питання — у що вдягнути Тільду? Адже від того, у що одягнена лялька повністю залежить її дизайн. Насправді тут все набагато простіше. Для цих цілей підходять практично будь-які полотна, які трапляться вам під руку — трикотаж, джинса, махра, віскоза та багато іншого.

Важливий момент полягає у наступному. Якщо для пошиття одягу для ляльки ви вибираєте тканини з малюнками, необхідно надати перевагу максимально дрібним візерункам. В одязі з великим дизайном Тільда ​​виглядатиме безглуздо. Найкраще для одягу Тільди підходять такі варіанти принтів, як:

  • дрібний горошок;
  • вертикальна смужка;
  • дрібні квіткові візерунки.

Якщо ви сумніваєтеся у виборі візерунка для одягу, завжди можна віддати перевагу однотонним полотнам.

Як зробити фірмовий «загар» Тільди?

Для пошиття іграшок Тільда ​​найчастіше вибираються полотна нейтральних молочних відтінків, максимально світлих. Ви напевно звернули увагу, що професійні ляльки Тільда ​​мають злегка рум’яний колір тіла, так звану «загар», що надає іграшці особливої ​​ніжності та відчуття натуральності, затишку, ніжності. Багато хто помилково вважає, що в цих випадках майстрині вибирають тканини кавових кольорів, але це не так. Для досягнення такого ефекту беруть максимально світлу тканину та фарбують її.

Для того, щоб пофарбувати тканину для Тільди, Вам необхідно взяти розчинну каву, залити окропом і розмішати до повного розчинення, щоб полотно потім не вкрилося плямами. Пропорції визначаються на око — все залежить від того, який відтінок ви хочете набути. Далі клапті тканини опускаються в розчин.

Так само пофарбувати бавовняну або лляну тканину можна, використовуючи чорний чай. Наскільки він повинен бути міцним, залежить від того, який відтінок тіла ляльки ви хочете отримати.

Матеріал для волосся Тільди

Ще один важливий момент при пошитті Тільди іграшки — це її волосся. Відмінним матеріалом для цих цілей є звичайна об’ємна пряжа — чим більш скуйовдженою вийде зачіска ляльки, тим стильніше і красиво вона буде виглядати. Якщо у вас лялька-тварина, для вусів також вибирається пряжа, але жорсткіша. Такі деталі можна вишити за допомогою ниток муліне.

Для того, щоб нанести характерний рум’янець на щоки, зазвичай використовуються звичайні жіночі косметичні рум’яни — вони добре вбираються в тканину і виглядають на іграшці ніжно, природно.

Наповнювач для ляльок Тільда

Ще одна важлива складова, без якої ніяк не вдасться пошити ляльку Тільда ​​- це наповнювач, за допомогою якого іграшка стає об’ємною, набуває форми. Для цього можна використовувати різні його види — все залежить від того, який кінцевий результат вам потрібен.

Якщо вам необхідно, щоб лялька Тільда ​​вийшла максимально твердою, була здатна самостійно сидіти або стояти, важливо вибрати щільний наповнювач — наприклад, крупу або сіль. Для вироблення звичайної м’якої іграшки можна взяти будь-який вид наповнювача — вату, холлофайбер, синтепон або навіть обрізки різних видів тканини.