Каталог тканин

Яку тканину вибрати для шкільної форми?

15 травня 2022 р

Підготовка до початку навчального року — це безліч турбот для батьків. Одним з найважливіших питань є вибір відповідного одягу для дитини, в якому вона проводитиме весь свій день.

В одних навчальних закладах правила вибору одягу є досить суворими — всі носять однакові костюми. В інших можуть бути загальні вимоги щодо фасону або колірної гами, і ви можете пошити комплект одягу самостійно, обравши максимально підходящу тканину для шкільної форми.

Вимоги до матеріалів для пошиття шкільної форми

У цьому одязі дитина проводитиме весь свій навчальний день, тому дуже важливо вибрати найкращий склад тканини для шкільної форми. Розглянемо детально, яким вимогам має відповідати цей матеріал:

  1. Висока повітропроникність. Найкраща тканина для шкільної форми забезпечує ідеальний повітрообмін, незалежно від складу та щільності.
  2. Гігроскопічність. Діти досить активні, тому дуже важливо, щоб тканина для шкільної форми добре вбирала надлишки вологи та випаровування.
  3. Антистатичність. Якісні тканини для шкільної форми не повинні електризуватись.
  4. Гіпоалергенність та безпека. Матеріал призначений для дітей — він повинен відповідати всім стандартам безпеки, не викликає реакцій шкіри.
  5. Стійкість кольору. Дитячу шкільну форму перуть досить часто. Дуже важливо, щоб вироби зберігали колір навіть після численних циклів прання.
  6. Практичність у догляді. Шкільна форма потребує регулярного прання, і важливо, щоб цей процес не доставляв вам особливих складнощів.
  7. Зносостійкість, міцність. Речі не повинні втрачати форму, привабливість через якийсь час носіння.

Існує безліч варіацій складу полотен для цих цілей. Відповідь на питання, який склад тканини краще, залежить від сезону — взимку можна вибрати полотно, яке містить в собі вовну, в теплу пору року варто віддати перевагу бавовні, віскозі. Не варто зупиняти вибір на тканині для шкільної форми із синтетичним складом — вона погано пропускає повітря і недостатньо вбирає вологу, що позначається на комфорті.

Яку тканину варто вибрати?

Серед широкого розмаїття текстилю визначитися, яка тканина найкраща для шкільної форми, не так просто. Розглянемо детально варіанти, з якої тканини шиють шкільну форму, основні властивості полотен.

Вельвет

Візуально вельветову тканину важко з чимось сплутати. Це полотно, лицьова сторона якого покрита дуже коротким ворсом, а фактура є тонким горизонтальним рубчиком. Склад вельвету може бути як повністю натуральним, так і синтетичним або сумішевим. Для пошиття шкільної форми краще віддати перевагу натуральному вельвету, або в якому міститься невеликий відсоток синтетики. Мінусом тканини є вибагливість у догляді. Прати вельвет можна тільки за низьких температур, без використання віджиму, також його не рекомендується прасувати.

Віскоза

Для пошиття шкільної форми використовується також полівіскоза — міцний, практичний та довговічний, еластичний матеріал, який має сумішовий склад. Тканина відмінно тримає форму і стійка до різноманітних деформацій. Поверхня тканини може бути глянсовою або матовою, фактура може бути будь-якою — гладкою або шорсткою.

Твіл

Тканина твіл виробляється з бавовняних або шовкових ниток, іноді у складі може бути невеликий відсоток вовняних або синтетичних волокон. Виробляється полотно шляхом саржевого переплетення. Твіл — це досить щільна тканина, здатна утримувати форму. Однак при цьому вона чудово пропускає повітря та ідеально підходить для різних варіантів дитячого одягу.

Бавовняний поплін

Сучасний поплін виробляється з бавовни з додаванням деякого відсотка поліестеру. Щільність матеріалу може бути різною. Поплін дуже часто використовується для чоловічого, жіночого та дитячого ділового одягу — костюмів, сорочок. Є безліч варіантів дизайну попліну — однотонні, вибілені тканини або з яскравими принтами. Для шкільної форми найкращим рішенням буде темна однотонна тканина, а також варіанти в клітку або смужку.

Шотландка

Це вовняна тканина, яка відрізняється характерним візерунком у клітку. Виробвляється матеріал із бавовни або вовни шляхом саржевого переплетення ниток. Матеріал досить міцний, він не мнеться, складно розірвати, відрізняється високою практичністю. Сучасне текстильне виробництво також пропонує види тканини шотландка з додаванням штучних або синтетичних волокон у невеликих кількостях.

Сатин

Сатинова тканина досить тонка, легка і ніжна, вона більше підходить для пошиття одягу, розрахованого на теплу пору року. Сатин відрізняється низькою щільністю, гарною гладкою поверхнею з глянцевим відблиском, але при цьому він досить міцний і зносостійкий.

Склад тканини сатин може бути різним — найчастіше це сильно скручені волокна бавовни, можливе додавання синтетики. Для пошиття шкільної форми краще вибирати полотно з максимально високою щільністю та здатністю тягнутися.

Як правильно вибрати готову шкільну форму?

Знати, яку тканину вибрати для шкільної форми, важливо не тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся шити її самостійно або на замовлення. Навіть вибираючи готові вироби, варто звернути увагу на те, з якої тканини вони пошиті. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів дитячої шкільної форми — різноманітні спідниці, сарафани для дівчаток, сорочки та штани для хлопчиків. Але навіть якщо ви знайшли ідеальний фасон у фірмовому магазині за високою ціною, це не дає гарантії того, що дитина почуватиметься комфортно.

Важливим питанням є тканина, з якої пошита річ. Розглянемо детально важливі моменти, на які варто звернути увагу, вибираючи готову шкільну форму для дитини:

  1. Склад тканини. Це перше, що варто звернути увагу при виборі шкільної форми. Найкращим рішенням буде натуральний матеріал, проте знайти такий одяг буває непросто. Оптимальний варіант — це тканина, в якій присутні не більше 50% синтетики.
  2. Шви. Варто уважно подивитися якість всіх швів — чи рівний основний рядок, чи добре зроблені кишені, чи не стирчать нитки.
  3. Ярлички. Перш, ніж купити шкільну форму, варто дізнатися про особливості догляду за тканиною — ця інформація вказана на ярликах. Найкращим варіантом є виріб, який буде максимально простим у догляді — його можна прати та прасувати в домашніх умовах.
  4. Колір та фасон. Для багатьох дітей, особливо підліткового віку, дуже важливим є стильний і модний зовнішній вигляд виробу. Звичайно, не можна ігнорувати бажання дитини, але в даному випадку пріоритетом є комфорт та практичність. Важливо вибирати не маркі кольори — чорний, темно-синій, зелений, бордовий. Фасон не повинен сковувати рухи або, навпаки, бути надто вільним.

Перед покупкою шкільної форму обов’язково потрібно приміряти на дитину. Пам’ятайте, що більшу частину часу школяр сидітиме за партою, тому варто попросити його сісти, витягнути руки, зігнути їх у ліктях, щоб переконатися, що річ не сковує рухів.