- Акції
- Новинки
- Відрізи зі знижкою до 30%
- Клетка рубашка
- Джерсі
- Ангора
- Атлас
- Батист
- Бенгалін
- Біфлекс
- Вельвет
- Віскоза
- Гіпюр
- Джинс
- Дублюючий матеріал
- Жакард
- Замша
- Карнавальне
- Костюмка
- Котон
- Льон
- Муслін
- Оксамит та велюр
- Органза
- Ошатні сітки і паєтки
- Пальтові
- Парча
- Парча
- Підкладкові
- Плащова
- Поплін сорочковий
- Сітка
- Софт
- Трикотаж
- Трикотаж з люрексом
- Тонкий трикотаж
- Французький трикотаж
- Трикотаж меланж
- Трикотаж на флісі і хутрі
- Трикотаж масло
- Трикотаж фактурний
- Трикотаж теплий
- Віскозний трикотаж
- Трикотаж рубчик
- Трикотаж з блиском
- Трикотаж джерсі
- Трикотаж жаккард
- Трикотаж ківі
- Трикотаж спорт
- Атласний трикотаж
- Трикотаж бавовна
- Трикотаж плісе
- Трикотаж дайвінг
- Трикотаж дайвинг
- Трикотаж Модал
- Фатин та євросітка
- Фліс
- Хутро
- Шифони
- Шкіра
- Шовк Армані
- Штапель
Матеріал для футболок — які тканини вибрати?
Незамінною частиною літнього гардеробу чоловіків, жінок та дітей є футболки — легкий та зручний одяг, за допомогою якого легко створити будь-який образ. Але щоб річ була дійсно зручною та комфортною у спеку, важливо правильно вибрати тканину для футболок.
Якими властивостями має мати тканинf для футболок?
Для пошиття футболок, як правило, вибирають досить просту на вигляд тканину, однотонну або з обережним візерунком, часто на матеріал наноситься принт. Але якщо зовні до матеріалів високих вимог немає, то характеристикам варто приділити максимум уваги. Тканина для пошиття такого виду одягу, як футболка, повинна мати такі характеристики:
- Матеріал повинен добре пропускати повітря, дозволяючи шкірі дихати.
- Тканини повинні вбирати надлишки вологи.
- Практичність у носінні — футболка не повинна втрачати зовнішній вигляд і форму в процесі носіння.
- М’якість, приємні тактильні відчуття. Футболку носять на голе тіло, також її можна носити взимку як білизну під одягом. Якісна річ має забезпечувати максимум комфорту.
- Практичність у догляді — футболка повинна добре переносити прання із звичайним пральним порошком у машинці або руками, не втрачати кольори та не деформуватися.
- Привабливі зовнішній вигляд.
Футболки повинні бути м’якими і легкими, тому відповідь на питання, яка щільність тканини краща для футболок, очевидна — низька. Оптимальним параметром є значення від 160 до 250 г на квадратний метр.
Які тканини підходять для пошиття футболки?
Варіантів, які тканини підходять для футболок, багато — знаючи необхідні параметри, ви легко виберете матеріал на будь-який смак. На думку багатьох, найкраща тканина для футболок — натуральна. Також твердження не так однозначно, але багато натуральних тканин дійсно підходять для їх пошиття якнайкраще. До натуральних тканин для футболок відносяться:
- Льон — натуральний матеріал, що має охолодний ефект та антибактеріальні властивості. У такому одязі людина не потіє, в ній легко та комфортно. Нестача полягає в тому, що льон сильно мнеться.
- Бавовна. Найпопулярнішим варіантом є тонкий трикотаж, що має всі необхідні властивості. Купити бавовняний трикотаж для футболки можна як однотонний, так і з будь-якими візерунками або принтами.
- Сатин — тонка і дуже гарна тканина високої якості з котону, що відрізняється глянсовою поверхнею з блиском. Використовується такий матеріал для пошиття ошатних футболок.
Для футболок також використовується штучна тканина віскоза, яка виробляється з деревної целюлози. Матеріал легкий і ковзний, володіє всіма необхідними властивостями, до того ж він майже не мнеться.
Для пошиття футболок також використовуються синтетичні та суміші, такі як:
- Трикотаж джерсі — щільний еластичний матеріал, який ідеально підходить для футболок.
- Поліестер — штучне поліефірне волокно, що відрізняється здатністю добре тримати форму та довговічністю. Але така тканина поступається в повітропроникності та гігроскопічності.
- Мікрофібра — тонке штучне дихаюче полотно, яке використовується переважно для пошиття спортивних видів футболок.
- Лайкра — тонкий і дуже еластичний матеріал, застосовується також для спортивних фасонів.
Як бачимо, асортимент полотен досить широкий, і ви легко зможете купити тканину для футболок, що відповідає важливим вимогам, абсолютно на будь-який смак.
Скільки тканини потрібно для пошиття футболки?
Перш ніж вирушити в магазин за покупкою матеріалу, важливо знати, скільки потрібно тканини для футболки. Зробити розрахунок легко, використовуючи цю таблицю:
Щоб тканина не дала осідання, її слід пропрасувати гарячою праскою з паровим ефектом перед розкроєм або замочити у воді 40 ° С на 15 хвилин. До розрахунку варто додавати на 10 см більше у разі, якщо тканина сяде під час обробки.
Однозначно відповісти на запитання, яка тканина для футболки краща, не можна відповісти — у кожного з нас свої вимоги до цієї речі. Якщо вам потрібен простий практичний фасон і в пріоритеті комфорт, краще віддати перевагу бавовні або льону. Для ошатних та витончених моделей футболок варто звернути увагу на сатин або віскозу. Для спортивних фасонів найкращим варіантом буде еластична синтетика.