- Акції
- Новинки
- Відрізи зі знижкою до 30%
- Клетка рубашка
- Джерсі
- Ангора
- Атлас
- Батист
- Бенгалін
- Біфлекс
- Вельвет
- Віскоза
- Гіпюр
- Джинс
- Дублюючий матеріал
- Жакард
- Замша
- Карнавальне
- Костюмка
- Котон
- Льон
- Муслін
- Оксамит та велюр
- Органза
- Ошатні сітки і паєтки
- Пальтові
- Парча
- Парча
- Підкладкові
- Плащова
- Поплін сорочковий
- Сітка
- Софт
- Трикотаж
- Трикотаж з люрексом
- Тонкий трикотаж
- Французький трикотаж
- Трикотаж меланж
- Трикотаж на флісі і хутрі
- Трикотаж масло
- Трикотаж фактурний
- Трикотаж теплий
- Віскозний трикотаж
- Трикотаж рубчик
- Трикотаж з блиском
- Трикотаж джерсі
- Трикотаж жаккард
- Трикотаж ківі
- Трикотаж спорт
- Атласний трикотаж
- Трикотаж бавовна
- Трикотаж плісе
- Трикотаж дайвінг
- Трикотаж дайвинг
- Трикотаж Модал
- Фатин та євросітка
- Фліс
- Хутро
- Шифони
- Шкіра
- Шовк Армані
- Штапель
Супер софт — що це за тканина, і які її відмінні риси?
З настанням літнього сезону питання гарних і ніжних нарядів знову виявляється в числі головних. Неможливо уявити собі жіночий гардероб без легких струмуючих блузок, сорочок, суконь, для пошиття яких якнайкраще підійде матеріал супер софт.
Що таке супер софт?
Популярна літня тканина супер софт — це дуже легке полотно, м’яке і приємне на дотик. Друга назва цього матеріалу — ніагара, яке пов’язане, очевидно, з її хвилястим ефектом. За зовнішнім виглядом і за відчуттями вона дуже схожа на шифон або шовк.
Супер софт — це тканина, яка може мати найрізноманітніші варіанти дизайну. Полотно може бути забарвлене в один колір — світлий, яскравий або темний, або на нього можуть бути нанесені різні варіанти візерунків — квіти, геометрія, абстракція.
Склад і властивості тканини
Легкий і ніжний, популярний в сучасному швейному виробництві матеріал супер софт — це полотно, що має повний синтетичний склад. Виробляється тканина в основному з волокон поліестеру, з яких вона складається на 95%. Решта 5% — це лайкра або еластан, що надає матеріалу легку еластичність.
Також супер софт може вироблятися з ниток віскози, і опис, властивості її будуть дещо відрізнятися. Віскозний софт відрізняється легким матовим ефектом поверхні за рахунок полотняного переплетення волокон.
Розглянемо більш детально, що за тканина супер софт. Її основні властивості такі:
- Висока міцність матеріалу. Незважаючи на те, що нитки, з яких вона виготовляється, дуже тонкі, тканина має високий ступінь міцності, її непросто порвати. Віскозний софт більш міцний, ніж синтетичний.
- Не мнеться, досягається за рахунок повністю синтетичного складу і плетіння.
- Дуже привабливий зовнішній вигляд — тканина гарно струмує і драпірується.
- Зносостійкість. Незважаючи на маленьку щільність, вироби з тканини софт носяться дуже довго, не втрачаючи своїх властивостей і зовнішньої привабливості.
Супер софт тканина — це еластичний матеріал. Ступінь її розтяжності залежить від процентного вмісту лайкри або еластану, який не може бути вище 5%.
Плюси і мінуси тканини супер софт
Супер софт користується неймовірною популярністю в сучасній моді завдяки таким перевагам:
- привабливий зовнішній вигляд — як правило, це перша властивість, що приваблює потенційних покупців;
- невелика вага — вироби з тканини софт дуже легкі, майже невагомі;
- непрозорість — при пошитті виробів з софта немає необхідності у використанні підкладкової тканини;
- щільність переплетення — завдяки цій властивості шви на виробах з тканини софт не розходяться;
- простота в розкрої — края матеріалу не обсипаються, матеріал легко піддається будь-якій роботі;
- поверхня тканини не накопичує пил.
Щоб повною мірою оцінити тканину супер софт, що це, і чи варто з неї шити, важливо розглянути також її мінуси. Мінусами є такі властивості матеріалу:
- матеріал накопичує статичну електрику — речі сильно електризуються;
- низька повітропроникність тканини з синтетичного складу — в жарку погоду в облягаючому одязі з софта не комфортно;
- матеріал дуже легко намокає;
- софт досить вибагливий у догляді, вимагає дуже дбайливого ставлення.
Незважаючи на мінуси, одяг з тканин софт дуже популярний в сучасній моді.
Різновиди і особливості застосування
Неймовірною популярністю сьогодні користується супер софт — що за тканина, добре знають всі професіонали і любителі швейної справи. Це один з найулюбленіших матеріалів більшості швачок — він виглядає дуже гарно і витончено, і при цьому абсолютно не створює складнощів в роботі.
Найчастіше з тканини софт шиють такі варіанти одягу:
- чоловічі та жіночі сорочки, ошатні фасони;
- нарядні сукні, в тому числі вечірні та весільні;
- повсякденні сукні та сарафани;
- блузи;
- спідниці та брюки;
- домашній одяг — нічні сорочки, піжами, халати.
Одяг з тканини софт приємно прилягає до тіла, облягає форми і дарує найприємніші тактильні відчуття. Полотна, незважаючи на синтетичний склад, абсолютно гіпоалергенні і безпечні для здоров’я, тому їх сміливо можна використовувати для пошиття одягу вагітним або дітям.
Існує кілька різновидів супер софта — що це за тканини, і які їхні особливості, розглянемо далі. Різні її види відрізняються зовні, мають деякі відмінності у властивостях і в сфері застосування. Найпопулярніші в сучасному швейному виробництві види полотен софт — це:
- Софт-сатин. Цей вид тканини відрізняється додаванням до складу волокон шовку або тонкої скрученої бавовни, використовується найчастіше для пошиття елітних комплектів постільної білизни.
- Софт-шовк. Одна сторона цього виду полотна гладка, глянсова, інша покрита легким м’яким ворсом. Застосовується в основному для пошиття ошатного жіночого одягу.
- Флок-софт — щільніша і міцна тканина, яка використовується в меблевому виробництві.
- Стрейч-софт. Матеріал відрізняється еластичністю завдяки більш високому відсотку лайкри або еластану в складі. Використовується переважно для виготовлення аксесуарів для сну.
- Супер-софт ніагара — так називається тканина на основі віскозних волокон. Застосовується для пошиття легких і ніжних літніх нарядів.
- Софт-блекаут. Тканина має складну структуру і відрізняється абсолютною світлонепроникністю. Використовується для пошиття штор і портьєр.
Купити тканину супер софт можна не тільки для пошиття одягу, але і для різного домашнього текстилю — гарного і практичного. Важливо лише правильно вибрати різновид матеріалу.
Догляд за виробами з тканини супер софт
У тканині супер софт є і суттєві недоліки, на які важливо звернути увагу при покупці одягу або тканини для пошиття. Один з найголовніших мінусів матеріалу є те, що він вимагає особливої уваги в догляді. Якщо ви прийняли рішення шити одяг з супер софта, важливо вивчити наступні правила догляду за такою тканиною:
- Прати одяг з софта можна як вручну, так і в машинці автомат. Якщо ви вибираєте автоматичне прання, необхідно виставити делікатний режим з температурою не вище 30 градусів.
- Щоб поверхня і структура тканини не псувалася, варто використовувати для прання тільки рідкі гелі.
- При появі плям терти їх при пранні категорично не рекомендується. Необхідно замочити забруднення в мильному розчині на 30 хвилин і після цього провести звичайне прання.
- Одяг з супер софта можна викручувати. Можна зробити віджимання в пральній машині, вибравши максимально низькі обороти.
- Сушити вироби з тканини супер софт необхідно добре розправленими в природних умовах, не використовуючи опалювальні прилади.
- Тканина софт не мнеться, але іноді може виникнути необхідність її пропрасувати. В цьому випадку необхідно на прасці включити режим «шовк» і використовувати марлю.
Перш, ніж почати прання або прасування виробів з тканин софт, варто ознайомитися з інформацією на ярличку, зазначеної виробником. Існує безліч підвидів матеріалів, для яких рекомендації можуть дещо відрізнятися — наприклад, їх можна прасувати без використання марки, або їх зовсім прасувати не можна.