Каталог тканин

Типи тканини бавовна

22 серпня 2019 р

Останніми роками дедалі частіше модники відмовляються від синтетичних тканин на користь натуральних. Боротьба за все натуральне сьогодні досягла небувалих висот. Навіть за ЕКО-продуктами вишиковуються неймовірні черги. Мода все більше звертає увагу на природність. А про натуральні матеріали зовсім говорити не доводиться. Тим не менш, найбільш натуральна та екологічна тканина, яка відома людству, була винайдена ще близько п’яти тисяч років тому. Так, ви правильно подумали, мова піде про котон.

Матеріал котон: історія виникнення

Під більш відомою назвою «бавовна» котон є однією з найпопулярніших тканин у всьому світі, яка використовується для пошиття різного одягу. Сама назва матеріал котон походить ще з арабської мови, означає дорогоцінну, неповторну тканину.

Вперше культивацією та вирощуванням бавовни займалися ще у Стародавній Індії близько 7 тисяч років тому. При цьому такий одяг переважно носили бідняки, які не могли собі дозволити шовк чи інші дорогі матеріали. Пізніше ця матерія стала популярною на теренах Китаю. За часів Середньовіччя бавовна набула небувалого поширення в Європі. Варто відзначити, що купити тканину котон могли собі дозволити виключно багатії через високу ціну на неї. На ціну переважно вплинули вульгарні торговці, які для наживи стали вигадувати небувалі історії про її походження, цінність.

Багато вчених досі ламають голову над тим, звідки з’явилася котон, де був винайдений. Багато хто навіть приписує єгипетській цивілізації. А все тому, що при розкопках гробниць фараонів було знайдено мумії, загорнуті в цю бавовняну матерію. Як би не було, сьогодні можна такі тканини купити абсолютно у всіх спеціалізованих магазинах.

Тканини котон: класифікація

Тканина бавовна, купити яку ви можете в нашому інтернет-магазині, буває різних видів та типів. Усі вони класифікуються залежно від призначення. Таким чином, можуть бути побутовими, технічними. До побутових відноситься одяг, постільна білизна, рушники, домашній текстиль. Побутові тканини котон знайшли широке застосування у народному господарстві. Їх використовують при виробництві предметів меблів, харчової промисловості, а також у багатьох інших галузях. А найпоширенішою тканиною технічного призначення є медична марля.

Під час виробництва такої тканини можуть використовуватися практично будь-які види переплетення ниток. Це сатинове, атласне, саржеве, і багато інших, що дозволяє досягти величезної різноманітності за щільністю, текстурою, унікальними властивостями. Тим не менш, найбільшого поширення набула звичайна полотняна тканина.

Також важливо знати, що котон Україна класифікується також залежно від способу обробки матеріалу. При цьому велику популярність набули такі види тканин:

  • Суворі являють собою грубі полотна без фарбувань, будь-якої обробки.
  • Вибілені. Вони обробляються спеціальними складами, які містять хлор.
  • Пестроткані. Малюнок тканини, який ми бачимо, виходить за рахунок переплетення різних строкатих ниток між собою.
  • Гладкофарбовані є однотонними полотнами, які рівномірно пофарбовані одним кольором.
  • Меланжеві під час виробництва використовують нитки різних кольорів.
  • Набивні — досить поширені. Вони характеризуються наявністю малюнків чи візерунків, які наносяться на полотна з одного боку за допомогою спеціального друкарського верстата.

Вся тканина бавовна, купити в Україні яку ви можете у нас, можуть бути виготовлені як з однониткової пряжі, так і з двонитки. Краще вибирайте другий варіант. Він практичніший, стійкіший завдяки підвищеній міцності. А готові вироби вам прослужать дуже довго.

купить ткань хлопок

Різновиди котону в інтернет-магазині

Асортимент матеріалів, які виготовляються із чистої бавовни, дуже багато. Спробуємо описати кожен із них окремо:

  1. Байка. Дуже м’яка, ніжна на дотик. Має одно-або двосторонній ворс. Використовується переважно для дитячого одягу, пелюшок та іншого домашнього текстилю. Котон в Україні у великому асортименті за вигідною ціною у нашому інтернет-магазині.
  2. Оксамит — це розкішний дорогий матеріал, який може похвалитися м’яким та густим ворсом. Ошатні сукні, костюми з нього виглядатимуть неймовірно вишукано.
  3. Бязь — звичайнісінька бавовняна тканина. Найчастіше використовується для пошиття постільної білизни.
  4. Вафельна тканина — ідеальна для кухонних рушників.
  5. Вельвет. Щільна тканина з ворсом викладена у вигляді рубчиків. Добре підійде для пошиття верхнього одягу, а також штанів.
  6. Гіпюр — ніжна, неймовірно легка тканина ажурна. Часто застосовується для пошиття окремих декоративних елементів, а також жіночої нижньої білизни.
  7. Денім — це ні що інше, як звичний нам джинс. Можливо різної щільності залежно від типу плетіння ниток.
  8. Кисея є тонкою і ніжною тканиною, практично невагомою. З кисеї виходять чудові літні сукні, легкі блузки.
  9. Гумка — дуже схожий на сатин завдяки гладкій поверхні, яка виходить за допомогою атласного переплетення ниток у матеріалі. З нього виходить чудовий спортивний одяг, а також спідня білизна.
  10. Марля має мінімальну міцність. Використовується переважно у медицині.
  11. Поплін має полотняне переплетення з характерним дрібним рубчиком на поверхні. Майже не мнеться, часто використовується для пошиття постільної білизни.

Але це далеко ще не все. Чого тільки вартий плюш, перкаль, сатин, плащівка, а також інші види цього дивовижного натурального матеріалу. Також великий вибір котону ви знайдете в інтернет-магазині.