Каталог тканин

Твіл — опис матеріалу, склад і сфера використання

09 листопада 2021 р

Матеріал твіл дуже гарний та практичний. Він може мати різноманітний склад, має безліч цінних переваг і має дуже широку сферу застосування.

Історія появи твіла

Твіл — матеріал, який широко використовується у швейному виробництві вже кілька століть. Вперше він з’явився у Шотландії приблизно 1830 року. Широке поширення твілу пов’язане з деяким казусним випадком — англійський купець отримав цікавий новий матеріал із Шотландії. До текстилю додавався опис, у якому вказано назву «твіл». По неуважності покупець прочитав слово як твід, а цей вид тканини на той момент був широко відомим, і під цією назвою пустив у продаж новий матеріал.

Зовнішньо і за властивостями ці два види тканини дуже схожі. Через сильну схожість плутанина з цими двома тканинами буває і зараз.

За довгий час зовнішній вигляд та властивості значно змінилися — спочатку для його виробництва застосовувалася виключно бавовна, сьогодні ж, з розвитком текстильної промисловості, з’явилися його синтетичні варіації.

Виробництво та особливості плетіння

В основі тканини твіл — скручені волокна, з’єднані шляхом саржового або діагонального плетіння. Співвідношення вудка з основною ниткою завжди однакове — два на два. При виготовленні матеріалу застосовуються різноманітні барвники найвищої якості — вони гарно і рівномірно лягають, не вимиваються з часом. Найчастіше характер фарбування полотна твіл — гладкофарбований.

Склад та різновиди тканин твіл

Є безліч різних варіантів, що за матеріал твіл — існують різноманітні варіації його складу. Для виробництва застосовуються найрізноманітніші волокна — натуральні, штучні чи синтетичні, і навіть їх поєднання.

Залежно від волокон, що використовуються при виробництві, існує кілька різновидів тканини твіл:

  1. Твіл-сатин, або бавовняний твіл. Цей вид матеріалу забезпечує максимальну повітропроникність виробів. Щільність бавовняної тканини невелика, вона ідеально підходить для пошиття літнього легкого одягу.
  2. Твіл-стрейч, відомий також як шовковий твіл. Незважаючи на назву, найпоширеніший склад полотна — 98% бавовни та 2% еластану, відсоткове співвідношення цих компонентів може змінюватись у невеликому діапазоні. Вироби відмінно тягнуться і не мнуться, завдяки чому цей вид твіла дуже популярний у сучасному швейному виробництві.
  3. Змішаний тип. Склад тканини — це поєднання бавовни та синтетики у відсотковому співвідношенні приблизно 30 до 70. Найпоширеніший синтетичний матеріал для виробництва твіла — поліестер.

Найдорожчий вид тканини твіл — бавовняний. Інші два доступніші завдяки вмісту синтетичних волокон.

Властивості твіла, його переваги та недоліки

Головна відмінна риса, яким володіє матеріал твіл — це фактурна поверхня, на якій можуть бути ледь помітні вузлики. Також тканину можна впізнати за гладкістю і гарним природним блиском завдяки особливому способу переплетення волокон, незалежно від того, який їх склад.

Тканина твіл має такі важливі переваги:

  1. Міцність та зносостійкість — вироби з твіла довговічні, не втрачають своїх властивостей.
  2. Щільність — тканина здатна добре тримати форму.
  3. Легке і гарне драпірування.
  4. Висока повітропроникність — незважаючи на невисоку щільність, твіл забезпечує хороший повітрообмін.
  5. Здатність не пропускати бруд та пил, незважаючи на високу повітропроникність.
  6. Стійкість до деформацій — на тканині не утворюються заломи, вона не розтягується і не дає осідання.
  7. Стійкість кольору — матеріал не вигоряє на сонці.
  8. Стійкість до грибка, плісняви, молі.
  9. Здатність швидко висихати.
  10. Простота у догляді — твіл належить до максимально невибагливих видів текстилю.
  11. Привабливий вигляд, блискуча поверхня.

Тканина твіл, має 100% бавовняний склад, повністю гіпоалергенний та безпечний для здоров’я, не викликає реакцій та подразнень шкіри.

До недоліків твіла можна віднести такі властивості:

  • синтетичні волокна у складі матеріалу можуть викликати алергічну реакцію у власників чутливої ​​шкіри;
  • бавовняний вид твіла недостатньо еластичний і коштує дуже дорого.

Як бачимо, негативні сторони твіла дуже умовні і не критичні, тому сміливо можна робити вибір на користь цієї тканини.

Галузь застосування тканини

Тканина твіл широко застосовується в сучасному швейному виробництві — з тканини шиється безліч різноманітних видів одягу, включаючи верхній, професійний та спеціалізований. Для предметів літнього гардероба краще купити котон твіл, для більш теплого одягу варто віддати перевагу решті двох його видів.

З твіла шиють такі варіанти одягу, як:

  • зимовий та міжсезонний верхній одяг — плащі, куртки, ветровки;
  • піджаки;
  • сорочки;
  • костюми;
  • сукні;
  • спідниці
  • шорти;
  • штани;
  • спецодяг будь-якого призначення;
  • головні убори — шапки, капелюхи, кепки.

Досить часто тканина твіл застосовується як підкладкова.

Крім одягу, твіл може використовуватися також для пошиття різноманітного текстилю для дому — з нього шиють дуже гарні штори, скатертини, покривала, ковдри, ще він може застосовуватися як меблева оббивка.

Рекомендації щодо догляду за виробами з твіла

Матеріал твіл відноситься до категорії найпрактичніших і невибагливих у догляді — не завдасть вам великих клопотів. Однак є важливі рекомендацій, які варто слідувати, щоб річ служила довго, не втрачаючи своїх характеристик і привабливості. Тканина твіл-сатин, або бавовняний твіл, можна прати як завгодно, і для нього можна застосовувати абсолютно будь-які засоби. Інші його види вимагають більше уваги.

Основні рекомендації щодо догляду за виробами, що містять у складі синтетичні волокна, з твілу такі:

  1. Прати вироби зі змішаної тканини твіл необхідно за температури 40 градусів і нижче.
  2. Для тканин із синтетикою не можна застосовувати миючі засоби, що мають агресивний склад і містять відбілюючий компонент.
  3. Для збереження структури та кольору тканин під час прання варто використовувати кондиціонер.
  4. Сушити вироби з твілу, незалежно від їх складу, варто в тіні, не допускаючи попадання прямих сонячних променів.
  5. Прасувати вироби з твіла необхідно у вологому вигляді.

Незалежно від виду та складу тканини, перш ніж приступити до прання виробу, варто ознайомитися з рекомендаціями виробника по догляду, які вказані на ярлику.