- Акції
- Новинки
- Відрізи зі знижкою до 30%
- Клетка рубашка
- Джерсі
- Ангора
- Атлас
- Батист
- Бенгалін
- Біфлекс
- Вельвет
- Віскоза
- Гіпюр
- Джинс
- Дублюючий матеріал
- Жакард
- Замша
- Карнавальне
- Костюмка
- Котон
- Льон
- Муслін
- Оксамит та велюр
- Органза
- Ошатні сітки і паєтки
- Пальтові
- Парча
- Парча
- Підкладкові
- Плащова
- Поплін сорочковий
- Сітка
- Софт
- Трикотаж
- Трикотаж з люрексом
- Тонкий трикотаж
- Французький трикотаж
- Трикотаж меланж
- Трикотаж на флісі і хутрі
- Трикотаж масло
- Трикотаж фактурний
- Трикотаж теплий
- Віскозний трикотаж
- Трикотаж рубчик
- Трикотаж з блиском
- Трикотаж джерсі
- Трикотаж жаккард
- Трикотаж ківі
- Трикотаж спорт
- Атласний трикотаж
- Трикотаж бавовна
- Трикотаж плісе
- Трикотаж дайвінг
- Трикотаж дайвинг
- Трикотаж Модал
- Фатин та євросітка
- Фліс
- Хутро
- Шифони
- Шкіра
- Шовк Армані
- Штапель
Види вовняних тканин і їх призначення
До категорії вовняних тканин відноситься величезна група текстилю, для створення яких використовується натуральна сировина — шерстяний покрив тварин. Всі види таких матеріалів дуже затребувані в зимову пору року і є дорогими в порівнянні з більшістю інших тканин.
Що собою являє вовняна тканина?
Вовняні тканини — один з найдавніших видів текстилю, що з’явився, як і бавовна, ще до нашої ери. Давнім людям було необхідно захистити себе від холоду, і з того моменту, як були приручені перші тварини, їх шерсть стала використовуватися як сировина.
Через роки, з початком виробництва різноманітних високоякісних видів синтетики, вовняна тканина стала поступово втрачати колишню популярність. Однак з появою більш практичних її видів, здатних витримати машинне прання, її актуальність відродилася. Але найбільшою популярністю користуються полотна, які мають комбінований склад — шерсть з додаванням синтетичних волокон.
Види вовни, використовувані для виробництва тканин
Основні характеристики тканини з шерстю залежать, перш за все, від виду використовуваної сировини. Найпоширеніші його джерела — це:
- Вівця. З їх вовни виготовляється не менше 90% всіх існуючих видів вовняної тканини. Самою високоякісної вважається шерсть, у вівці з боків і на холці.
- Ягня. Вовна, отримана після першої стрижки, називається Lambswool. Вона відрізняється особливою м’якістю і може бути застосована для виготовлення елітних виробів.
- Шотландскі вівці. Вовна цих тварин може бути застосована для виробництва грубої сировини, з яких в’яжуться товсті і важкі речі, виробляються щільні тканини.
- Верблюд. Його вовна відрізняється особливою стійкістю до забруднень, не викликає алергію і вважається корисною для загального стану здоров’я.
- Мериноси — порода овець, яку вирощують в Австралії і в Казахстані. Їх вовна відрізняється підвищеною гігроскопічністю, вона дуже м’яка і приємна на дотик.
- Шевйот. Вовна цієї породи овець відрізняється пружністю і еластичністю.
- Кашемірові кози — сировиною для виробництва тканини є м’який підшерсток. Це саме екологічне і безпечне вовняне волокно.
- Ангорські кози — їх вовна застосовується для виробництва ниток під назвою мохер. Тканини ангора відрізняються м’якістю і легкістю.
- Ангорский кролик. З отриманої вовни виходять дуже легкі, практично невагомі, але досить теплі вироби.
- Вігонь. Вовна цих тварин є найдорожчою в світі, такі вироби навряд чи можна зустріти в звичайному магазині.
- Альпака. Їх вовна дуже тонка і тепла. Вона теж досить дорога, але доступніше, ніж вовна вігоні.
Щоб зменшити вартість виробів, а також надати їм практичність і зносостійкість, до складу полотен додають синтетику — волокна віскози, поліестеру, акрилу.
Класифікація вовняних матеріалів
Сучасна текстильна промисловість пропонує величезну кількість тканин, що відносяться до категорії вовняних, але відрізняються між собою зовнішнім виглядом, щільністю, практичними характеристиками. За складом волокна всі види вовняної тканини можна розділити на:
чистововняні — полотно, в якому можливе додавання синтетичних волокон до 10%;
напіввовняні — в таких тканинах віскоза, бавовна, поліестер і інші волокна можуть становити до 80%.
Ще одна класифікація вовняних тканин — за призначенням. Тканини діляться на:
- пальтові;
- костюмні;
- сукняні.
Основні і найпоширеніші види вовняних тканин — це:
- Байка — дуже тонка вовняна тканина з ворсом, яка використовується для пошиття домашньої одягу, легких пальто.
- Букле — об’ємна і досить товста вовняна тканина, сфера застосування якої — пальто, жакети, теплі костюми.
- Джерсі. Добре відомий вовняний трикотаж — тканина, з якого шила вбрання Коко Шанель. М’який, легкий, податливий і дуже практичний матеріал.
- Велюр — вовняне полотно з високим дуже м’яким ворсом.
- Габардин — у багатьох таку назву вовняних тканин асоціюється з виробництвом меблів. Щільна тканина з фактурою в невеликий діагональний рубчик широко застосовується і для пошиття одягу — пальто, курток, плащів, а також для аксесуарів — сумок і рюкзаків.
- Креп має шорстку поверхню. Матеріал м’який, пластичний, драпірується, він підходить для пошиття суконь, спідниць, костюмів.
- Драп — відноситься до категорії вовняних пальтових тканин. Дуже щільний і важкий текстиль.
- Жаккард — відрізняється різноманітними малюнками на поверхні. Виглядає дуже яскраво і стильно.
- Твід — матеріал з дрібним рубчиком і невеликим ворсом. Відмітна особливість — наявність кольорових волокон в основному кольорі полотна. Сфера застосування такої тканини дуже широка.
- Плюш — дуже м’який ворсистий матеріал.
- Репс — це ідеальна вовняна тканина для брюк, костюмів. Ділових спідниць, піджаків. Матеріал гладкий, дуже практичний і зносостійкий.
- Фланель — тонка і м’яка тканина з легким ворсом з обох сторін. У більшості випадків використовується для пошиття домашнього одягу.
- Шотландка — найпоширеніша і популярна щільна м’яка вовняна тканина в клітку.
- Фетр — нетканий матеріал, створений шляхом звалювання вовняних волокон. З нього виготовляють дизайнерське взуття, капелюхи, кепки, сумки, тканину часто використовують в рукоділлі.
Кожен з видів матеріалу унікальний і користується величезним попитом.
Для чого може використовуватися вовняна тканина?
Виходячи з того, що видів текстилю з вовни нескінченно багато, осфера застосування цієї категорії неймовірно широка. Для чого застосовується та чи інша тканина, залежить, перш за все, від її призначення:
- Пальтові тканини використовуються переважно для пошиття верхнього одягу. Це щільний матеріал, який добре зберігає тепло і здатний захищати від холоду навіть в морозну погоду.
- Костюмні види тканини мають, як правило, гладку поверхню, вони відмінно тримають форму. Такий матеріал відрізняється високою зносостійкістю, так як призначений для щоденного носіння. З нього шиються офісні костюми, брюки, жакети, спідниці.
- Сукняні тканини з вовни дуже м’які і податливі, вони гарно драпіруються і облягають фігуру. Основна сфера застосування цих видів текстилю — сукні та спідниці.
Купити вовняну тканину можна і для інших цілей — матеріали широко застосовується для виготовлення різноманітних аксесуарів (шапки, капелюшки, палантини), нерідко їх використовують в рукоділлі.
Догляд за виробами з вовняних тканин
Більшість вовняних тканин вимагають уваги в догляді. Річ служитиме довго, не втрачаючи своїх властивостей, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:
- прати вовняний одяг можна вручну або в машинці в делікатному режимі при температурі не вище 30 градусів;
- для прання варто використовувати рідкі засоби;
- терти, викручувати і віджимати вовняні вироби не можна;
- сушити одяг можна подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів, в горизонтальному положенні.
Важливо подбати і про засоби проти молі — цей паразит нерідко заводиться в шафах, пошкоджуючи вовняний одяг.
Як визначити, що це вовна?
При всій складності завдання, зрозуміти, чи дійсно перед вами вовняна річ, досить легко. Для цього існує два способи:
- Можна визначити характер горіння волокна. Натуральна вовна горить повільно, потріскуючи і спікаючись. Зверніть увагу на — запах палаючої натуральної вовни схожий на запах підпаленого волокна.
- Якщо намочити шерсть, відчується досить специфічний запах.