Каталог тканин

Зимові тканини для суконь

04 листопада 2021 р

Купуючи зимову сукню або тканину для її пошиття, перше, на що варто звернути увагу — це тип та склад матеріалу. Розглянемо детально, яким критерієм має відповідати тканина, вибрана для цих цілей.

Відмінність зимових тканин від інших

Варіантів, яку вибрати тканину для зимової сукні, нескінченно багато — величезна кількість матеріалів відрізняється високими позитивними характеристиками та привабливим зовнішнім виглядом. Матеріали для пошиття зимових фасонів суконь повинні відповідати таким важливим вимогам:

  • теплоутримуючі властивості;
  • повітропроникність;
  • гігроскопічність;
  • м’якість, приємні тактильні відчуття;
  • привабливий зовнішній вигляд.

Склад тканини для зимової сукні може бути будь-яким — повністю натуральним, синтетичним, або поєднувати різні типи волокон.

Зимові тканини — які види матеріалів краще використовувати?

Найкращі тканини для зимових суконь — це такі види полотен:

  1. Трикотаж, який має у складі кашемір, вовну, бавовну чи синтетику. Тканина може бути різною за щільністю — якому виду матеріалу віддати перевагу, залежить від фасону одягу. Купити теплий трикотаж можна для пошиття як класичних моделей, які облягають, так і суконь спортивного крою або оверсайз.
  2. Фланель — бавовняний матеріал з вовняним або напіввовняним складом полотняного переплетення, відрізняється легким начосом з одного або з обох боків. Застосовується для комфортних повсякденних фасонів, наприклад, для сукні-сорочки.
  3. Вельвет — гарний матеріал з ворсистою поверхнею в рубчик. Склад тканини може бути натуральним (100% бавовна), синтетичним або сумішевим. Використовується для пошиття елегантних фасонів суконь, футлярів або А-силуету.
  4. Оксамит і велюр — гарні ворсові тканини, які відрізняються привабливим зовнішнім виглядом і високими теплоутримуючими властивостями. Ідеально підійде оксамит або велюр для сукні ошатного фасону, у тому числі для вечірніх моделей.
  5. Тафта — щільна тканина з глянсовою поверхнею, яка виробляється з натурального шовку, бавовняних ниток або синтетики. Використовується переважно для вечірнього та коктейльного вбрання.
  6. Парча — матеріал з рельєфним малюнком, який нагадує гобелен. Виглядає тканина гарно і ошатно, але досить жорстка і може доставляти дискомфорт. Застосовується для ошатних фасонів.
  7. Креп — дуже практична та зносостійка тканина в діагональний рубчик, використовується для пошиття різноманітних фасонів сукні на осінній сезон. Склад матеріалу може бути різним — бавовняним, шовковим, вовняним, напіввовняним або синтетичним.

Щоб зробити максимально вдалий вибір, з якої тканини пошити зимову сукню або осінню, варто взяти до уваги колірне рішення. Далеко не кожне забарвлення підійде для холодного сезону — навіть з ідеального за характеристиками матеріалу може вийти досить дивна і недоречна річ, якщо ви виберете невідповідний дизайн.

Найпростішим рішенням є сукня з однотонної тканини — щоб така річ гарно виглядала, варто добре продумати декорацію, наприклад, зробити кишені чи тасьму. Відтінки краще вибирати стримані, спокійні, пастельної чи приглушеної колірної гами.

Якщо вам хочеться пошити осіннє або зимове плаття з тканини з малюнком, безпрограшним варіантом стане дрібна або середня клітина. Такий дизайн добре поєднується з базовим гардеробом холодного сезону, також підходить для всіх типів фігури. Для повсякденної сукні можна вибрати тканину з великими орнаментами або квітами.

Тканина для теплих суконь яка підійде для осені, а яка для зими?

Осінні та зимові тканини для суконь відрізняються, перш за все, складом — якщо для осені можна вибрати тонкі полотна, наголосивши на дизайні, то в морозну погоду на першому місці стоїть питання тепла, тому пріоритетом буде склад. Для осінніх суконь найкращими варіантами матеріалів стане тонкий трикотаж, оксамит, велюр, креп, вельвет. Ці тканини мають практичність зносостійкості, вони м’які і комфортні, відрізняються невеликою щільністю і здатні вигідно підкреслити фігуру.

Комфортні, теплі та м’які тканини для зимової сукні — це трикотажні полотна, що містять у складі вовну або кашемір, а також фланель, оксамит. Ці полотна мають високі теплоутримуючі властивості. Ошатні тканини, такі як парча, тафта, призначені для вбрання до особливого випадку, і для пошиття повсякденних осінніх і зимових суконь вони, як правило, не використовуються.