- Акції
- Новинки
- Відрізи зі знижкою до 30%
- Стрейчеві (еластичні) тканини
- Ангора
- Атлас
- Батист
- Бенгалін
- Біфлекс
- Вельвет
- Гіпюр
- Джинс
- Дублюючий матеріал
- Жакард
- Замша
- Карнавальне
- Костюмка
- Котон
- Льон
- Муслін
- Оксамит та велюр
- Органза
- Ошатні сітки і паєтки
- Пальтові
- Парча
- Підкладкові
- Плащова
- Поплін сорочковий
- Сітка
- Софт
- Трикотаж
- Трикотаж з люрексом
- Тонкий трикотаж
- Французький трикотаж
- Трикотаж меланж
- Трикотаж на флісі і хутрі
- Трикотаж масло
- Трикотаж фактурний
- Трикотаж теплий
- Віскозний трикотаж
- Трикотаж рубчик
- Трикотаж з блиском
- Трикотаж джерсі
- Трикотаж жаккард
- Трикотаж ківі
- Трикотаж спорт
- Атласний трикотаж
- Трикотаж бавовна
- Трикотаж плісе
- Трикотаж дайвінг
- Трикотаж Модал
- Фатин та євросітка
- Фліс
- Хутро
- Шифони
- Шкіра
- Шовк Армані
- Штапель
- Уцінка
Парча
З давніх-давен парча була елітною дорогою тканиною з натурального шовку, з якої шили одяг для багатих людей. Будь-який виріб, зшитий із цієї матерії, виглядає дуже багато.
Що таке парча?
Як і всі види шовкових тканин, парча з’явилася в Китаї понад тисячу років тому. Для її виробництва використовувалися найкращі сорти шовку та нитки з натуральним золотом. Матеріал був надзвичайно дорогим, і одяг із нього носили виключно члени імператорської сім’ї.
Пізніше технологія виробництва парчі потрапили до Індії, Туреччини, Персії та Візантії, де цю матерію стали також прикрашати коштовним камінням та вишивкою. Технологія виробництва тканини поступово здешевлювалася — натуральні нитки шовку стали частково або повністю замінюватися бавовняними і синтетичними волокнами, а для прикраси почали застосовувати металізовану нитку.
Сьогодні для виробництва парчі застосовується як машинний спосіб, так і ручний. Парча ручної роботи вважається ексклюзивним текстилем, вона коштує дуже дорого і виробляється в Індії та Китаї. Склад сучасної тканини парча може бути різним — для виробництва використовуються як натуральні, так і синтетичні, штучні види волокон.
Які бувають види парчі?
Є кілька видів парчі, які відрізняються між собою складом:
- Шовкова парча, що є класичним виглядом. Тканина буває жакардовою та вишитою. Це натуральна прохолодна нееластична тканина, яка відмінно тримає форму і не мнеться.
- Бавовняна парча — більш бюджетний вид матерії, що має формостійкість, практичність, для вишивки використовується металізована нитка. Це переважно церковні тканини.
- Віскозна парча — це штучна тканина з металевим блиском, яка, як і натуральна, має формостійкість і здатність не зминатися.
- Парча-лайкра — сумішева матерія, до складу якої додано кілька еластичних волокон, що надають тканині здатність тягтися.
- Вовняна парча — для її виробництва використовуються волокна натуральної вовни.
Парча має широку сферу використання — з неї шиють ошатний одяг, церковні костюми, аксесуари та предмети домашнього декору.
Тканини парча — характеристика, догляд, застосування
Тканина парча має такий набір характеристик, як:
- висока щільність;
- жорсткість, здатність добре тримати форму;
- велика вага;
- висока гігроскопічність та повітропроникність, особливо тканини, які мають натуральний склад;
- здатність до терморегуляції;
- здатність не зминатися;
- блиск;
- драпірування.
Тканини парча потребують особливого догляду. Щоб виріб не втрачав своєї привабливості, важливо дотримуватися низки правил:
- Прати парчеві вироби варто вручну або в делікатному режимі за низької температури — висока температура і тертя може згубно позначитися на блиску тканини.
- Сушити річ із парчі варто у розправленому вигляді природним чином, у тіні та далеко від опалювальних приладів.
Парча належить до тканин, які не мнуться, тому необхідності гладити її у вас з великою ймовірністю не виникне. Якщо вам потрібно розгладити шви, зробити це можна з вивороту з ефектом пари.
Де можна придбати парчу в Україні?
На сайті інтернет-магазину Атлас представлений великий вибір тканини парча, купити яку ви можете в роздріб або оптом на найвигідніших умовах. Ціна текстилю в нашому магазині більш ніж доступна, а високою якістю ви будете приємно вражені.
Не важливо, де ви знаходитесь — у Києві, Одесі, Харкові чи будь-якому іншому місті. Ви можете оформити замовлення на нашому сайті або по телефону та отримати товар у найкоротші терміни до найближчого поштового відділення, або кур’єрським доставленням додому. Також ви можете замовити текстиль, перебуваючи в іншій країні — ми робимо доставку і за межі України.
Поширені запитання про парчу
Що шиють із парчі?
Парча використовується для пошиття ошатних суконь та костюмів, карнавальних та танцювальних нарядів, одягу для церковних служителів. Також матерія широко застосовується у дизайні інтер’єру — з неї шиють розкішні покривала, скатертини, штори.
Скільки коштує парча?
В інтернет-магазині Атлас представлено великий асортимент парчевих тканин. Найбюджетнішою є гладка парча, ціна за метр якої лише 160 гривень. Дорогі види парчі з витонченими текстильними візерунками коштують дорожче — їхня ціна сягає 320 гривень за метр.
Парча, жакард — чи є відмінності?
Насправді жакард — це безліч різних видів тканин, до яких входить парча. Відмінна риса парчевого матеріалу полягає в тому, що малюнок присутній тільки на лицьовій її стороні — це виділяє її серед інших видів жакардових тканин.
Як прати парчу?
Якщо у вас є можливість скористатися послугами хімчистки у разі забруднення виробу з парчі, краще зробити саме таким чином. Випрати самостійно парчу також можна, але варто діяти максимально дбайливо. Це може бути ручне або машинне прання у делікатному режимі без тертя та без агресивних засобів. Температура води не повинна перевищувати 30 градусів.